Dla jednych gra na komputerze to automaty online w kasynach proponujących kasyna bez depozytu po polsku jak Total Casino. Dla innych to jednak rozgrywka online z innymi graczami w popularne gry sieciowe. W tym artykule chcielibyśmy przyjrzeć się grom o charakterze wojennym, militarnym, w które możemy zagrać za darmo na komputerze.

World of Tanks

World of Tanks to gra typu MMO od białoruskiego studia Wargaming.net, która w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. To pierwszy tego typu tytuł na rynku, dzięki któremu możemy toczyć pojedynki online z innymi graczami za sterami stalowych bestii. W grze znajduje się kilkaset pojazdów do zbadania, wśród których można znaleźć czołgi niemieckie, amerykańskie, radzieckie, brytyjskie, francuskie, włoskie, a nawet polskie. Łącznie mamy tu ponad 10 nacji. Pojazdy z kolei dzielą się na czołgi lekkie, średnie, ciężkie, niszczyciele czołgów oraz artylerię. 

W grze obecnych jest kilka trybów, jednak najpopularniejszym z nich jest 15 na 15, kiedy to walka toczy się na losowej mapie. Wygrywa ta drużyna, która wyeliminuje wszystkich przeciwników lub zajmie ich bazę. Gra jest w pełni darmowa, jednak z opcją kupna konta premium czy specjalnych czołgów za PLN.

World of Warships

To samo studio 5 lat później wydało grę World of Warships. Działa ona na podobnym schemacie, jednak w tym wypadku mamy do czynienia z okrętami. Możemy wybrać niszczyciele, krążowniki, pancerniki lub lotniskowce. W najbliższym czasie mają do nich dołączyć także łodzie podwodne. Także i tutaj walczymy do ostatniego okrętu lub zajęcia bazy przeciwnika. W przeciwieństwie do czołgów możemy korzystać w zależności od okrętu z torped, zasłony dymnej, radaru, obrony przeciwlotniczej, samolotów, sonaru. Do wyboru mamy kilka znanych nacji i okręty znane od początku XX wieku do okresu powojennego.

War Thunder

War Thunder to bezpośredni konkurent Wargamingu, który został stworzony przez rosyjskie studio Gaijin Entertainment. Mamy tu do czynienia z połączeniem różnych stref wojennych, gdyż możemy korzystać zarówno z pojazdów, samolotów, helikopterów jak i okrętów. Gra ta pojawiła się na rynku w 2012 roku, zaś jej oficjalna premiera nastąpiła 4 lata później.

W przeciwieństwie do poprzednich gier postawiono tu na większy realizm. Samo odkrywanie nowych jednostek jest trudniejsze, zaś w czasie walki dostępny jest tryb realistyczny. Wyłączone są w nim wszelkie oznaczenia, więc można się poczuć niczym na prawdziwym polu bitwy. Sporym plusem są także dodatkowe animacje pokazujące, gdzie trafił wystrzelony przez nas pocisk. War Thunder oferuje konto premium lub pojazdy za gotówkę. Znajdziemy tu również nowoczesne samoloty czy czołgi.

Heroes & Generals

Heroes & Generals to dzieło duńskiego studia Reto-Moto, które także ukazało się w 2016 roku. Gra posiada aż trzy tryby. Pierwszym jest standardowe MMO do walki z innymi graczami. Drugim gra strategiczna, a trzecim gry na smartfon. Nas najbardziej interesować będzie oczywiście pierwszy tryb.

Toczymy tu pojedynki na różnych mapach, które oparte są o standardowe schematy produkcji wojennych FPP. Możemy zatem wybrać stronę, klasę postaci, jej uzbrojenie. Dzięki połączeniu trybu strategicznego i FPP można współpracować na obu modułach. Tu również zetkniemy się z systemem mikropłatności. Ogromnym atutem gry jest możliwość uczestnictwa tysięcy graczy w jednej kampanii.

Wolfenstein: Enemy Territory

Na koniec gratka dla miłośników nieco starszych produkcji. Wolfenstein: Enemy Territory to gra od Splash Damage, która w 2003 roku została wydana jako dodatek do Return to Castle Wolfenstein. Jest to w pełni darmowa gra, która mimo upływu czasu nadal cieszy się popularnością. Osadzona jest w czasie II wojny światowej. Możemy wcielić się tu w żołnierza USA lub Niemiec. Do wyboru mamy medyka, piechura, inżyniera, komandosa, specjalistę od zaopatrzenia. Każdy z nich ma inną broń oraz specjalną umiejętność. W trybie online znajdziemy zarówno Objective, Campaign, Stopwatch jak i Last Man Standing.

Poprzedni artykułTop 5 filmów do zobaczenia w czasie kwarantanny
Następny artykułStracisz wszystkie gry w Oculus Games jeśli usuniesz swoje konto na Facebooku