Obstawianie zakładów bukmacherskich cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. W chwili obecnej na polskim rynku funkcjonuje 17 legalnych bukmacherów – każdego dnia z ich usług korzystają tysiące graczy. W chwili obecnej polscy bukmacherzy coraz większy nacisk kładą na rozwój swojej oferty w internecie. Absolutnym standardem jest dzisiaj responsywna strona internetowa oraz aplikacja mobilna. Polskie firmy bukmacherskie nie zapominają jednak o wszystkich fanach obstawiania zakładów bukmacherskich w formie tradycyjnej. Punkty stacjonarne w dalszym ciągu są tłumnie odwiedzane przez typerów, którzy cenią sobie kontakt z drugim człowiekiem. Jakie są najważniejsze zalety obstawiania zakładów bukmacherskich w internecie oraz w punkcie stacjonarnym? Na to oraz wiele innych ważnych pytań odpowiadamy w niniejszym artykule. 

Obstawianie meczów w punkcie stacjonarnym vs w internecie
Obstawianie meczów w punkcie stacjonarnym vs w internecie

Działalność polskich firm bukmacherskich w świetle przepisów prawa

W 2017 roku została uchwalona nowelizacja ustawy antyhazardowej. Nałożyła ona na funkcjonujące w naszym kraju firmy bukmacherskie szereg rygorystycznych obowiązków i obostrzeń.Zdecydowana większość zagranicznych firm bukmacherskich nie chciała jednak zgodzić się na nowe zasady działania na polskim rynku zapisane w ustawie. Opuścili polski rynek bądź rozpoczęli świadczenie usług w sposób nielegalny.

Każda firma bukmacherska, która chce świadczyć swoje usługi polskim typerom w sposób zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, musi spełniać szereg warunków. Podstawowy warunek to oczywiście uzyskanie licencji od Ministerstwa Finansów. Jeśli bukmacher nie posiada takiej licencji, to jest to jednoznaczne z tym, iż jest to bukmacher nielegalny. Mnóstwo niedoświadczonych graczy ma jednak problem z odróżnieniem legalnych bukmacherów od tych, którzy świadczą swoje usługi w sposób niezgodny z aktualnie obowiązującym prawem.

Polski bukmacher sts nowy bonus bez depozytu 2020
Nowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Który bukmacher jest legalny, a który nie?

Jak odróżnić bukmacherów legalnych od nielegalnych? Warto wiedzieć, iż w przypadku bukmacherów oferujących swoje usługi drogą stacjonarną w punktach naziemnych, sprawa jest prosta. Każda firma bukmacherska prowadząca w naszym kraju punkty stacjonarne jest legalna i można korzystać z oferowanych przez nią usług bez żadnych obaw o jakiekolwiek przykre konsekwencje prawne. Nieco trudniej jest w przypadku bukmacherów internetowych.

Większość stron bukmacherów posiada polską wersję językową, jednak wcale nie oznacza to, iż są to legalni bukmacherzy. Legalna firma bukmacherska musi mieć na swojej stronie internetowej dokładną informację odnośnie uzyskanej licencji od Ministerstwa Finansów. Informacja o licencji znajduje się zazwyczaj na dole strony w stopce. Jeśli takiej informacji na stronie internetowej bukmachera nie ma, to jest to sygnał dla gracza, iż nie warto korzystać z usług tego bukmachera.

punkty naziemne bukmacherów
punkty naziemne bukmacherów

W punkcie stacjonarnym czy w internecie – która forma obstawiania zakładów bukmacherskich jest lepsza?

Mnóstwo niedoświadczonych typerów zastanawia się nad tym, która forma obstawiania zakładów bukmacherskich jest lepsza – w internecie czy w punkcie stacjonarnym. Warto wiedzieć, iż wszystko zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli cenimy sobie swój czas i wszystkie sprawy chcemy załatwiać jak najszybciej, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście skorzystanie z usług bukmachera w internecie.

Obstawianie zakładów w formie tradycyjnej sprawdzi się jednak u wszystkich tych osób, które wcale się nie spieszą i cenią sobie kontakt z drugim człowiekiem. Będąc w punkcie stacjonarnym można również omówić strategię gry z pozostałymi typerami.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułGdzie w Stanach Zjednoczonych hazard jest legalny?
Następny artykułAktualny ranking stron do obstawiania. Bukmacherzy online TOP 5
W przeciwieństwie do twórców innych blogów, ja biorę pod uwagę przede wszystkim opinie innych odnośnie bukmacherów. Rzadko znajdziecie tutaj moje spostrzeżenia, ale za to będę szczery aż do bólu, gdy takie się pojawią! ;)