Doczekaliśmy się trudnych czasów, kiedy wielu z nas w wyniku pandemii koronawirusa musi siedzieć w domu. Jeszcze większym powodzeniem w tym czasie zaczęły cieszyć się kasyna internetowe, zwłaszcza Poker online bez depozytu. Jednak nie samym hazardem człowiek żyje. Świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu będą filmy i seriale. Oto nasza lista 5 filmów, które warto zobaczyć w czasie kwarantanny domowej.

Contagion – Epidemia Strachu

Film ten jest obecnie na czasie, gdyż pokazuje zdarzenia, z którymi zmagamy się w związku z koronawirusem. Na świecie pojawia się pewien zmutowany wirus, który nie tylko błyskawicznie zaczyna się roznosić po różnych krajach i kontynentach, lecz i zbiera śmiertelne żniwo. Pierwszą ofiarą wirusa jest Beth Emhoff, która wraca z podróży służbowej do Chin. Naukowcy w celu odnalezienia szczepionki na wirusa muszą dokładnie prześledzić drogę, jaką kobieta pokonała z Chin do USA. Choć film pochodzi z 2011 roku i miał wówczas mieszane recenzje, to jednak dziś jego oddziaływanie jest o wiele silniejsze i daje sporo do myślenia.

Epidemia

To kolejny film na naszej liście, który związany jest z wirusami. Produkcja z roku 1995 zawiera doborową obsadę: Dustin Hoffman, Morgan Freeman, Kevin Spacey czy Rene Russo. Opowiada o wirusie z Afryki, który za sprawą małej małpki przenosi się na teren Stanów Zjednoczonych. W małym miasteczku każdego dnia notowana jest coraz większa liczba chorych, którzy bardzo szybko umierają. Przybyła na miejsce grupa wirusologów ma za zadanie nie tylko wykryć szczepionkę na wirusa, lecz także ocalić świat przed zagładą. Dużym atutem filmu jest spore napięcie, zwroty akcji, jak i podejrzenie pracy wirusologów z bliska. Bardzo interesujące są sekwencje, które pokazują, z jaką prędkością potrafi się roznosić wirus. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach.

Platforma

Lubicie klimat filmu Cube z ciekawą fabułą i dylematami moralnymi? Jeśli tak to świetną propozycją będzie hiszpański film Platforma. Dostępny jest on na Netfliksie. Opowiada on historię pewnego mężczyzny, który budzi się w tajemniczym więzieniu. Składa się ono z wielu identycznych poziomów, z których każdy oznaczony jest liczbą. Na danym poziomie przez miesiąc żyją ze sobą dwie osoby, po czym zostają losowo przeniesieni na inny poziom. Każdego dnia z samej góry wyrusza specjalna platforma, na której znajduje się jedzenie. Mieszkańcy poziomów mają zaledwie 2 minuty na posiłek, po czym platforma rusza niżej. Jak łatwo się domyślić, na samym dole pozostali skazani otrzymują resztki lub zmuszeni są głodować. Nikt nie wie, ile poziomów znajduje się w więzieniu, a także, czy komukolwiek udało się je opuścić. Główny bohater stanie przed wieloma dylematami moralnymi, jak i będzie świadkiem dramatycznych wydarzeń.

Ciche Miejsce

Debiut reżyserski Johna Krasinskiego to trzymający w napięciu horror, w którym dominującym wyznacznikiem jest cisza. Nieoczekiwanie na świecie pojawiają się tajemnicze potwory, które są niezwykle wyczulone na dźwięki. Są w stanie z kilkuset metrów usłyszeć człowieka, po czym ruszają na polowanie. Kilka lat po ich pojawieniu się na Ziemi, poznajemy rodzinę: Lee, Evelyn, Regan, Marcusa. Mieszkają oni na farmie, gdzie przestrzegają ściśle wyznaczonych reguł: porozumiewają się językiem migowym, chodzą boso, tworzą ścieżki z piasku dla wytłumienia dźwięków. Przed nimi jednak największa próba, gdyż już za chwilę postać grana przez Emily Blunt spodziewać się będzie dziecka. Jak zatem potoczą się dalsze losy rodziny?

Trzy kroki od siebie

Na koniec film z 2019 roku, gdzie główne postaci musiały przestrzegać reguł, jakich i my dziś musimy. Stella to dziewczyna chora na mukowiscydozę, która większość życia spędza w szpitalu. W ośrodku tym wszyscy pacjenci muszą dla bezpieczeństwa zachować trzy kroki odstępu między sobą. Poukładane życie Stelli zmienia się jednak, kiedy na oddział trafia Will, rówieśnik, który za bardzo nie chce przestrzegać wyznaczonych reguł. Choć może się wydawać kolejną komedią romantyczną dla nastolatków to jednak film ten jednak cechuje się dojrzałością i bardzo dobrym aktorstwem.

Poprzedni artykułAktualny ranking stron do obstawiania. Bukmacherzy online TOP 5
Następny artykułNajlepsze gry wojenne online