Nie zdarza się to często, ale czasem możemy przeczytać o blokadach kont na stronach bukmacherskich. Czym trzeba zawinić, by wpaść w takie tarapaty? Jeżeli jeszcze tego nie wiecie z doświadczenia, warto poznać w teorii, zanim będzie za późno!

Za co można dostać bana u bukmachera internetowego?
Za co można dostać bana u bukmachera internetowego?

Granie u bukmachera przez internet – czy coś za to grozi?

W Polsce wcale nie jest tak, że za granie u bukmachera przez internet grożą nam poważne konsekwencje. Wszystko zależy głównie od tego, czy korzystamy z usług firm legalnych, czy decydujemy się na obstawianie w portalach bez licencji. W tym drugim przypadku kary nakładane przez państwo są naprawdę spore, a każdego miesiąca przekonuje się o tym bardzo wiele osób.

Mimo iż obstawiamy mecze swoich ulubionych drużyn na stronie internetowej z odpowiednimi zgodami Ministerstwa Finansów, może zdarzyć się sytuacja, że dostęp do konta zostanie nam zablokowany. Nie jest to nic, co zdarza się często, ale na pewno nie można mówić, by było to przyjemny epizod w życiu typera. A skąd się tak naprawdę bierze i jak można takim sytuacjom zaradzić?

Dlaczego warto?BukmacherBonus
Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Blokada konta bukmacherskiego. Najczęstsze przyczyny bana lub limitu

Bukmacherzy może usunąć konto gracza albo zdecydować się na nałożenie limitu. Jeżeli chodzi o tę drugą opcję, zazwyczaj jest to ograniczenie w zawieraniu zakładów za wyższe stawki. Jeżeli ktoś obstawia regularnie i sporo wygrywa, bukmacher może mieć wątpliwości co do uczciwości takiego gracza.

Blokada konta najczęściej wynika z faktu, że gracze nie znają regulaminu, z którym powinni się zapoznać przy zakładaniu profilu typerskiego. Musimy pamiętać, iż czy rejestracji zawsze deklarujemy, że znane są nam zasady, jakich należy przestrzegać przy obstawianiu w danym portalu.

W regulaminie najczęściej duży nacisk kładzie się na to, by napisać, co jest dozwolone, a co nie. Możemy przeczytać, między innymi, iż każdy ma prawo do posiadania tylko jednego konta oraz nie może profilu dzielić z inną osobą, nawet najbliższym z rodziny.

Obstawianie u bukmachera
Obstawianie u bukmachera

Co zrobić, by nie dostać bana od bukmachera?

Ban bukmacherski nie jest przyznawany bez powodu, a już na pewno nie mówimy tutaj o jakichś zachciankach firm typerskich. Jeżeli nie chcemy mieć kłopotów z dostępem do konta do obstawiania, zawsze czytajmy regulaminy promocji oraz to, na co się zgadzamy przy zapisywaniu się i tak dalej.

Pamiętajmy, że z jednym numerem IP nie może być powiązanych kilka kont, a zakłady bukmacherskie dla nieletnich nie są dostępne i nigdy się w tej kwestii nic nie zmieni. W naszym kraju tylko osoby, które mają ukończony 18. rok życia, mogą zawierać zakłady typerskie zgodnie z przepisami!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułBukmacher ETOTO – co warto o nim wiedzieć?
Następny artykułBetclic nie działa. Co robić w takiej sytuacji?
W przeciwieństwie do twórców innych blogów, ja biorę pod uwagę przede wszystkim opinie innych odnośnie bukmacherów. Rzadko znajdziecie tutaj moje spostrzeżenia, ale za to będę szczery aż do bólu, gdy takie się pojawią! ;)